Naujienų archyvas

Virėjų specialybės trečio kurso mokinė Kamilė Žemaitytė balandžio 18 dieną dalyvavo Kauno maisto pramonės ir prekybos centre organizuotame nacionaliniame profesinio meistriškumo konkurse „Lietinių fiesta 2024“. Kamilei teko varžytis net su 12 būsimųjų virėjų iš kitų profesinių mokyklų.

Profesinio meistriškumo konkursas „Lietinių fiesta 2024“

Renginyje mokiniai demonstravo ne tik teorines ir praktines lietinių blynų ruošimo žinias, bet ir kaip gražiai ir estetiškai patiekti patiekalą.

Kamilė mielai pasidalina lietinių blynelių su varškės įdaru receptu:

Tešlai: miltai - 150 g, kiaušiniai - 1vnt, pienas – 140 g, vanduo – 140 g, druska – žiupsnelis, cukrus - 1 arbatinis šaukštelis, aliejus - 1 šaukštas.

Įdarui: varškė – 120 g, fetos sūris – 60 g, sviestinis moliūgas – 50 g, sviestas – 10 g, citrinos žievelė – 2 g, špinatai – 50 g.

Padažas: sviestas – 20 g, špinatai – 50 g, grietinėlė – 20 g, lydytas sūrelis – 20 g.

Gamybos aprašymas:

  1. Pasveriami miltai, persijojami. Į kiaušinius pilamas pienas, vanduo, dedamas cukrus, druska ir viskas išmaišoma. Tešla išmaišoma iki grietinėlės tirštumo konsistencijos.
  2. Į tešlą pilamas aliejus ir gerai išmaišoma. Tešla paliekama 10-15 min pastovėti.
  3. Tuo laiku, kai stovi paruošta tešla ruošiamas įdaras. Į varškę dedamas fetos sūris, įtarkuojama citrinos žievelė. Moliūgas supjaustomas šiaudeliais ir apkepinamas su sviestu, beriama prieskonių. Špinatai nuplikomi karštu vandeniu, sutrinami trintuvu.
  4. Į iškeptus lietinius dedama paruoštas įdaras. Blyneliai formuojami ir apkepami keptuvėje iš abiejų pusių.
  5. Padažui špinatai apkepinami svieste, pilama grietinėlės, pakaitinama, sutrinama trintuvu. Į sutrintus špinatus dedamas lydytas sūrelis, kaitinama ant mažos kaitros iki užvirimo.
  6. Pagaminti lietiniai blyneliai patiekiami su padažu, barstoma daigais.

Vyresnioji profesijos mokytoja Gražina Butvilienė

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004