Naujienų archyvas

Lapkričio 26 dieną apdailininko specialybės pirmo ir trečio kursų mokiniai ir profesijos mokytojai Romas Elinauskas bei Almantas Minkevičius „TIKKURILA“ mokymų centro vadovo Roko Vičkaus kvietimu dalyvavo seminare Vilniuje įsikūrusiame ,,TIKKURILA“ mokymų centre.

Seminaras vyko modernioje teorijos klasėje. Vadovas Rokas Vičkus papasakojo apie TIKKURILA ženklo atsiradimą, supažindino su dažų klasifikavimu, aliejiniais ir lateksiniais dažais. Naudota multimedia, dažyti arba lakuoti natūralios medienos pavyzdžiai – bandiniai. Vadovas demonstravo dažų blizgumo laipsnius, kalbėjo apie paviršių paruošimą dažymui, lateksinius ir aliejinius dažus, alkidinius gruntus ir dažus, beicus ir aliejinius lakus, valymo priemones, gruntus metalams.

Po pietų pertraukėlės visi persikėlė į praktinio mokymo salę. Mokiniai buvo suskirstyti į tris vienodas grupeles. Apsivilkę laikinąsias apsaugines prijuostes ir apsaugines pirštines ėmėsi užduočių – dažė, lakavo, spalvino paruoštus medienos ruošinius – bandinius. Jiems talkino Rokas Vičkus su kolega. Vėliau mokiniai keitėsi vietomis, kad visi pabandytų tas pačias užduotis. Buvo dirbama kokybiškais švediškais įrankiais.

Atsisveikinant vyko trumpas seminaro aptarimas.

Almantas Minkevičius, profesijos mokytojas