Naujienų archyvas

Lapkričio 10 dieną grupė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinių, besimokančių pagal staliaus, šaltkalvio bei apdailininko mokymo programas, dalyvavo edukacinėje išvykoje į Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną. Mokinius lydėjo profesijos mokytojai Violeta Stašiūnienė ir Laimutis Brunius bei mokytojo padėjėjas Kazimieras Špokauskas.

Atvykusius mokinius pasitiko bataliono atstovas ir pakvietė į salę, kurioje pademonstravo filmuotą medžiagą apie bataliono struktūrą, ginkluotės pritaikymą, vykdomas pratybas. Jaunuoliai sužinojo, kad tai vienintelis Lietuvoje karinių oro pajėgų dalinys, įkurtas 2000 metais ir dislokuotas Radviliškio mieste, ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER. Pagrindinis bataliono uždavinys – sausumos pajėgų ugnies parama ir strateginių objektų oro gynyba.

Lauke mokiniai iš arti susipažino su bataliono apžvalgos ir raketine ginkluote, galėjo patys prisiliesti prie įrenginių, pajausti, kaip sudėtinga ir atsakinga juos valdyti. Kariai ne tik demonstravo techniką, pasakojo apie jos veikimą, bet ir atsakė į mokinių klausimus, kartu nusifotografavo prie kovinės ginkluotės.

Mokinių susidomėjimas, noras pabendrauti su kariais ir kuo daugiau sužinoti apie kario profesiją dar kartą parodė, kad tokios išvykos naudingos ir reikalingos.