Naujienų archyvas

Sausio 10 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro apdailininko specialybės pirmo  kurso mokiniai ir suaugusieji, besimokantys  pagal apdailininko specialybės programą, kartu su profesijos mokytojais Romu  Elinausku ir Almantu Minkevičiumi vėl turėjo svečią iš Vilniaus „TIKKURILA“ mokymų centro. Jo vadovas Rokas Vičkus pravedė teorinį seminarą. Seminarą stebėjo ir profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis.

Seminarą svečias pradėjo nuo ,,Tikkurila“ ženklo atsiradimo istorijos. Supažindino su dažų klasifikavimu, vandeninių ir  nevandenių dažų, naudojamų padengti įvairių medžiagų paviršius, sudėtinėmis dalimis. Papasakojo apie dažų užpildus, rišiklius, tirpiklius, pigmentus, jų suderinamumą tame pačiame produkte.  Pademonstravo dažytus ir lakuotus natūralios medienos pavyzdžius – bandinius, firmos spalvų paletes, dažų sudėtinių dalių pavyzdžius, dažų blizgumo laipsnius. Papasakojo apie pilnai dengiančius dažus, paviršių paruošimą dažymui, lateksinius ir aliejinius dažus, alkidinius gruntus ir dažus, beicus ir aliejinius lakus, valymo priemones, gruntus metalams, medienai. Svečias pademonstravo dažų gaminimo linijos schemą, paaiškino gamybos procesą, pakomentavo dažų gamyklos vidaus patalpų gamybos linijų nuotraukas, supažindino su aplinkosaugos firmai suteiktais nenuodingų gaminių sertifikatais.

          Po pertraukėlės mokiniai buvo supažindinti su kokybiškais ,,ANZA‘‘ firmos švediškais įrankiais. Centro vadovas atsakė į mokinių klausimus. Atsisveikinant  vyko susitikimas su centro direktoriumi Jonu Praviloniu ir seminaro aptarimas.

                                                         Profesijos mokytojas Almantas Minkevičius