Naujienų archyvas

Sausio 17 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre vyko mokinių susirinkimas.

Jo metu aptarta, kaip laikomasi mokinio elgesio ir vidaus tvarkos taisyklių. Mokiniams priminta apie artėjančią I pusmečio pabaigą, akcentuota, kaip svarbu pasiekti kuo geresnių mokymosi rezultatų.

Baigiamųjų kursų mokiniai įspėti apie artėjančią praktiką, kurios metu reikės įtvirtinti mokymosi metu įgytas teorines ir praktines žinias.

Pristatytas mokinių darbo praktikos vizitas, kuris įvyko pagal projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013240 “Užsienio praktika mažiau galimybių turintiems mokiniams”. 2016 metų spalio mėnesį virėjo specialybės mokinių grupė atliko trijų savaičių darbo praktiką Maltos Hilton viešbučio restorano virtuvėje.

Kiekvienas mokinys turėjo savo vadovą- virėją, kuris paskirdavo jam darbo užduotis ir tikrindavo darbo kokybę. Mokiniai pagerino savo profesinius įgūdžius. Jie pjaustė, pakavo, ruošė pusfabrikačius- mėsos produktus, daržoves, vaisius ir jūros gerybės, taip pat jie kepė, virė, serviravo, puošė įvairius patiekalus, užkandžius ir desertus pagal virtuvės poreikius ir tos dienos meniu. Mūsų mokiniai dalyvavo rengiant patiekalus restorane vykusioms šventėms, dirbo dviem grupelėmis ir skirtingomis pamainomis. Darbo grafiką jiems sudarinėjo virtuvės šefas pagal restorano poreikį. Jie puikiai įsiliejo į virtuvės, kurioje gaminami dideli maisto kiekiai, greitą darbo ritmą.

Praktikantai susipažino su Maltos istorija, kultūra, nepakartojamu kraštovaizdžiu, dviejų aukštų autobusu važiavo į apžvalgines ekskursijas, lankėsi istorinėse vietose, maudėsi jūroje, plaukė vandens dviračiu. Darbe ir laisvalaikio metu jie bendravo su Maltos vietiniais gyventojais ir atvykusiais čia turistais. Taip jaunuoliai pagerino savo socialines kompetencijas. Darbo praktikos vizitas buvo labai naudingas mokiniams. 

Susirinkime buvo pademonstruotas video siužetas apie šią darbo praktiką, nufilmuotas Malta Hilton restorano virtuvėje.

Taip pat buvo pristatyti nauji darbo vizitai, kurie įvyks 2017 metų pavasarį. Kovo mėnesį pagal Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo programos projektą Nr. 2016-1-LT01-KA102-022930 “Tarptautinė darbo patirtis mažiau galimybių turintiems jaunuoliams” virėjo specialybės mokinių grupė vyks į Angliją. Gegužės mėnesį pagal tą patį projektą apdailininko specialybės mokinių grupė vyks į Portugaliją.

Pagal Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo programos projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013240 “Užsienio praktika mažiau galimybių turintiems mokiniams” staliaus specialybės mokinių grupė vyks į Vokietiją, o būsimieji šaltkalviai vyks į Maltą. Visos numatomos praktikos tęsis tris savaites.

Susirinkimo metu direktorius Jonas Pravilonis pasidžiaugė centro mokinių gerais darbais ir įteikė mokiniams, kurie stažavosi užsienio šalyse pagal projektines veiklas, Europasus bei sertifikatus.

Projektų vadovė Julija Astrauskienė