Naujienų archyvas

Kovo 20-osios popietę Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė rinkosi į renginį, skirtą Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Centro direktorius Jonas Pravilonis kreipėsi į mokinius prašydamas būti sąmoningais, gerbti aplinką, kurioje gyvename, ir akcentavo, jog negalime iš gamtos tikėtis sveikų, saugių vartojimui produktų, jei patys tą gamtą niokojame, teršiame, nuodijame.

Renginio vedėja Justina Pundzienė priminė, jog Žemės diena visą pasaulį vienija gamtos išsaugojimo, ekologijos idėjomis ir darbais. Minėjimo metu mokiniams pateikta schema, kaip visos šiukšlės, nuodingos atliekos anksčiau ar vėliau sugrįžta į mus pačius per vandenį, orą, dirvožemį ir augalus. Kiekvieną kartą prieš numesdami šiukšlę turėtume sau atsakyti į klausimą, kokią žemę renkamės: su žaliuojančiais miškais ir pievomis, mėlynomis ežerų akimis ir tyru oru ar paskendusią smoge, šiukšlėse – niūrią ir pilką.

Mokiniai pakviesti dalyvauti viktorinoje, kurioje galėjo pasitikrinti žinias apie Lietuvos paukščius. Juolab, kad visai neseniai, kovo 10-ąją, buvo minima 40-ies paukščių diena. Nors konkurso pradžioje visi tikino gerai pažįstantys mūsų kraštų giesmininkus, tačiau buvo matyti, jog gamtoje atpažintume vos keletą iš jų. Ypač, jei reiktų paukščius atskirti tik iš balsų. Padedant mokytojams visi giesmininkai buvo įvardinti, o teisingai atsakiusieji apdovanoti saldžiais prizais.

Pasibaigus viktorinai, renginio vedėja pakvietė visus pratęsti popietę lauke. Įamžinus šį prasmingą renginį bendroje nuotraukoje, iškelta žemės vėliava.

Vėliau visi paraginti ne tik žodžiais, bet ir darbais prisidėti prie žemės dienos paminėjimo ir iškelti inkilus sugrįžtantiems paukščiams. Bendromis pastangomis centro teritorijoje iškelti 5 inkilai, kuriuose, tikimės, netrukus įsikurs naujieji šeimininkai ir džiugins visus savo giesmėmis.

Specialioji pedagogė Justina Pundzienė