Naujienų archyvas

Balandžio 6 dieną visas būrys Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro ir Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokytojų ir mokinių dalyvavo Grinkiškio Jono Poderio progimnazijoje organizuotoje profesijų mugėje ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vykusioje Karjeros planavimo dienoje.


Grinkiškio Jono Poderio progimnazijoje skirtingų specialybių atstovai pasiskirstė po klases ir jose įkūrė dirbtuvėles. Specialioji pedagogė Justina Pundzienė būreliui vyresnių klasių mokinių pristatė centro veiklą, pademonstravo video medžiagą apie centre ir skyriuje siūlomas įgyti specialybes, mokymosi aplinką, laisvalaikį.

Plačiau su siūlomomis įgyti profesijomis mokinius supažindino centro ir skyriaus mokytojai. Pirmiausiai 7-8 klasių mokiniai susipažino su staliaus profesija, apie kurią papasakojo centro  vyresnysis profesijos mokytojas Nerijus Kadžys. Vėliau progimnazijos mokiniai buvo pakviesti išbandyti staliaus amato – gaminosi velykinę dekoraciją. Dirbti su staklėmis išdrįso ne visi, kitiems atiteko žaismingesnė  užduotis – pagal schemą sudėlioti dėlionę – kiškį.

Staliaus dirbtuvėlėse apsilankė keletas būrelių įvairaus amžiaus mokinių. Mažiausieji – pirmokai taip pat nepabūgo burzgiančio įrenginio ir mokytojo padedami išpjaustė puošmeną Velykiniam stalui.

Pasigaminę dekoracijas mokiniai buvo pakviesti į apdailininkų dirbtuvėles. Ten su glaistymo technikos subtilybėmis juos supažindino profesijos mokytojas Rimantas Jurevičius, o darbelius papuošti padėjo apdailininko specialybės mokinė.  

Šaltkalvio profesijos mokytojas Romas Pikelis mokiniams pristatė centre pagamintų metalo darbų parodą:  rožes, vėtrungę, lauko dekoracijas ir kt.  Mokiniai buvo pakviesti išbandyti orientavimosi įgūdžius ir pagal schemą kuo tiksliau  išlankstyti ornamentus. Iš pažiūros gan lengva atrodžiusi užduotis, kai kam buvo sunkiai įveikiama:  ne taip lengvai sekėsi išmatuoti ilgį, išlankstyti tikslius kampus, padaryti reikiamo dydžio lygią figūrą.

Kitoje klasėje įsikūrė virėjo, viešbučio darbuotojo ir žirgininkystės verslo darbuotojo profesijos dirbtuvėlės. Virėjo specialybės mokinės ir mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė tik atvykusios kibo į darbus – padengė stalą, ant jo išdėliojo reikiamas priemones, prikepė blynelių, dekoravo sausainius. Po mokyklą sklindantys gardūs kvapai sukvietė ir smalsuolius, norinčius ne tik išbandyti virėjų paruoštas užduotis, bet ir pasmaguriauti. Paruoštomis vaišėmis paskanauti pakviesti  ir patys mažiausieji progimnazijos mokiniai – pirmokai.

Skyriaus virėjo specialybės vyresnioji profesijos mokytoja Roma Vaičiulienė pakvietė visus norinčius pasigaminti pyragaičius, dekoruoti keksiukus, pristatė saldžius  gaminius su įstaigos atributika – sausainius „žirgus“ ir „pasagas“.

Viešbučio darbuotojo specialybės mokytoja Jolanta Krivickienė paruošė kūrybines užduotis, kuriomis susidomėjo ne tik mokinės, bet ir progimnazijos mokytojos. Visi norintys pakviesti figūrinėmis žirklėmis išsikarpyti patinkančios formos servetėles. Tai kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis darbas, o šios savybės neatsiejamos nuo viešbučio darbuotojo profesijos. 

Vyresnioji profesijos mokytoja Loreta Baltkojienė mokiniams surengė trumpą  viktoriną: jiems reikėjo įvardinti demonstruojamus žirgininkystėje naudojamus įrankius ir  daiktus. Užduotis nebuvo lengva. Visus pavadinimus įvardino tik patirties su žirgais turėję  mokiniai.

Pasibaigus užsiėmimams dirbtuvėlėse, progimnazijos bendruomenė ir svečiai  pakviesti į mokyklos stadioną pasigrožėti žirgų programa.

                                                                  Specialioji pedagogė Justina Pundzienė

 

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vykusioje Karjeros planavimo dienoje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis pristatė centre ruošiamas specialybes, supažindino su mokymosi sąlygomis ir tvarka.

Mokiniams buvo pasiūlyta praktiškai išbandyti užduotis pagal pasirinktas profesijas. Gausus būrys mokinių domėjosi šaltkalvio specialybe. Jie stebėjo ir kartu su profesijos mokytoju Laimučiu Bruniumi bei centro mokiniu vykdė rankinio metalo apdirbimo technologines operacijas, gamino brėžtukus.

Apdailininko specialybės vyresnysis profesijos mokytojas Romas Elinauskas su mokiniais atliko įvairias dekoravimo glaistu ant gipso plokščių užduotis.

Pristatydami staliaus specialybę, profesinio tinkamumo nustatymo ir orientavimo specialistas Eugenijus Mikšas ir mokiniai  montavo karkasinio medinio namuko konstrukcijas.

Virėjo specialybės vyresnioji profesijos mokytoja Daiva Petrauskienė ir centro mokinė pravedė kulinarinę pamokėlę, kaip gaminti ir puošti keksiukus ant pagaliuko. Mokiniai ir mokytojai teiravosi recepto, kaip paruošti masę, ragavo ir žavėjosi kepiniais.

Viešbučio darbuotojos vyresnioji profesijos mokytoja Roma Baltrukonienė ir centro mokinė papasakojo apie viešbučio darbuotojo specialybę, pravedė praktinį užsiėmimą, kuriame mokiniai iš popieriaus gamino Velykines girliandas, pavasariškus puošybos elementus patalpoms.

Atsisveikinant mokyklos administracija pavaišino centro atstovus pietumis, apsikeista atminimo dovanėlėmis. Susitikimas  paliko nepaprastai šiltą, jaukų ir ilgai įsimenantį įspūdį.

           Profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis