Naujienų archyvas

 

Pastaraisiais metais Profesinio rengimo institucijos žengė didelius žingsnius vystydamos verslumo programas ir jų kokybę savo organizacijose. Nors daugelis profesinio rengimo centrų skatina verslumą, taip pat tarptautiškumą, tačiau retai kur egzistuoja ryšys tarp verslumo ir tarptautiškumo. Argi nebūtų gerai, jei mokiniai, besimokantys verslumo, turėtų galimybę dirbti su užsienio mokiniais ir vystyti tarptautiškumo gebėjimus. Tai ir skatina, planuoja daryti I-STEP projektas.

Projektas prasidėjo 2016 m. rugsėjo mėnesį. I-STEP yra trumpa Tarptautinė mokinių verslumo programa. Projektas skirtas Europos profesinio rengimo centrams, mokiniams besimokantiems verslumo dalykų. I-STEP projektas padės institucijoms pridėti tarptautiškumo komponentą į jų mokymo programas. I-STEP projektas padės mokiniams dirbti kartu su mokiniais iš užsienio šalių, padės pajausti ES rinkos privalumus, galimybes. Tarptautiškumas kelia asmenų sąmoningumą, kūrybiškumą ir verslumą.

I-STEP projekte mokiniai įkurs savo virtualų verslą, taip pat mokinsis kaip tarptautinis verslas veikia, tobulins užsienio kalbas, tobulins kultūrinius gebėjimus. I-Step programa pasiūlys kelius, kaip dirbti eksporto rinkoje patars kaip faktiškai įkurti tarptautinę įmonę su studentais iš kitos šalies. Mokytojams I-STEP sukurs įrankius kurie jiems reikalingi dirbant su mokiniais. Projekte sukursime internetinę bendradarbiavimo platformą, kuri padės mokiniams ir mokytojams dirbti su kolegomis užsienyje.

Mokymo medžiaga bus sukurta patyrusių projekto partnerių kūrėjų: 2 profesinių rengimo centrų, 2 kolegijų, 2 verslo inkubatorių, marketingo ir mokymo eksperto.

 

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Autorius: Erna van der Werff, Business Development Friesland, I-STEP projekto partneris