Naujienų archyvas

Egzistuoja tam tikros etiketo taisyklės, nurodančios, kaip elgtis prie stalo, kaip jį serviruoti. Žmogus, nežinantis apie stalo įrankių paskirtį, gali sutrikti, pamatęs ant stalo serviruotės komplektą. Kad taip neatsitiktų, birželio 19 dieną Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro ,,Ąžuoliukas“ lankytojams buvo organizuotas susitikimas su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro maisto ruošimo profesijos mokytoja metodininke Raisa Bučinskiene.

Mokytoja papasakojo vaikams apie elgesio prie stalo etiketą, parodė, kaip dėlioti serviruotės komplektą, kaip naudotis stalo įrankiais. Vaikai sužinojo daug naudingų ir įdomių dalykų, pvz.: duona niekada nesmeigiama šakute, riekę reikia valgyti duoną laužant gabaliukais. Jei prie lėkštės sudėtas gausus įrankių rinkinys, pirmiausia reikia imti peilį ir šakutę nuo krašto, o ne tuos įrankius, kurie arčiausiai lėkštės. Gražiai, estetiškai serviruotas stalas nuteikia pakiliai, žadina apetitą, pagerina nuotaiką ir gali net paprastą šeimos vakarienę paversti švente.

Tai ne pirmas susitikimas su Raisa Bučinskiene. Prieš Šv. Velykas mokytoja mokė Vaikų dienos centro lankytojus, kaip išradingai ir skoningai papuošti šventinį stalą.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Vaikų dienos centro ,,Ąžuoliukas“ projekto kasdieninių įgūdžių ugdymo veiklas. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro informacija