Naujienų archyvas

Spalio 13 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre apsilankė svečias iš Vilniaus – „Tikkurila“ firmos mokymų centro vadovas Rokas Vičkus, kuris apdailininko specialybės pirmo ir antro kurso mokiniams ir mokytojams pravedė teorinį ir praktinį seminarą „Lauko baldų ir terasų aliejavimas“.

Seminaro pradžioje Rokas Vičkus trumpai papasakojo apie ,,Tikkurila“ ženklo atsiradimą, firmos veiklą. Supažindino su dažų klasifikavimu, vandeniniais ir nevandeniniais dažais medienai padengti vidaus ir lauko sąlygomis. Pademonstruoti dažyti ir lakuoti natūralios medienos pavyzdžiai – bandiniai, mokiniams išdalinta padalomoji medžiaga. Vadovas kalbėjo apie vandeniu skiedžiamų dažų privalumus, demonstravo dažalų, aliejų, gruntų, valymo priemonių pavyzdžius, supažindino su švedų firmos ,,Anza“ dažymo, paviršių grandymo, šlifavimo, lakavimo įrankių pavyzdžiais.

Arbatos pertraukėlės metu mokytojai su svečiu aptarė patalpų ir objektų dažymo klausimus, aiškinosi sprendimo būdus.

Praktinės seminaro dalies metu užsidėję apsaugines pirštines mokiniai atliko užduotis – dažė, lakavo, spalvino paruoštus medienos ruošinius kokybiškais švediškais įrankiais. Išbandyta skirtingų įrankių kokybė dažant spygliuočių medieną.

Seminarą organizavo profesijos mokytojas Almantas Minkevičius. Užsiėmimo procesą stebėjo praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas.

Atsisveikinant vyko trumpas seminaro aptarimas, būsimo seminaro planavimas.

Profesijos mokytojas Almantas Minkevičius