Naujienų archyvas

Gegužės 12 dieną centro mokiniai ir auklėtojai susirinko į popietę „Pažinkime Europos kultūrą iš arčiau“, skirtą Europos dienai ir Pasaulio kultūrų puoselėjimo dienai paminėti.

Popietės tikslas – arčiau susipažinti su Europos šalių kultūra. Mokiniams buvo skirta namų užduotis: išsirinkti Europos šalį ir sugalvoti, kaip ją pristatyti. Popietėje dalyvavusios grupės išsirinko Italiją, Vokietiją, Ispaniją, Graikiją, Latviją, Švediją, Norvegiją.
Norvegiją pristatė I kurso virėjo specialybės mokiniai. Merginos papasakojo apie šalį, jos gamtos grožį, pristatė suvenyrų iš šios šalies ir pademonstravo daug nuotraukų.
I kurso staliaus specialybės mokiniai papasakojo apie Vokietiją ir pagal vokiečių atliekamą dainą pademonstravo, kaip vokiečiai žaidžia futbolą.
Švediją pristatė net dvi grupės: I kurso apdailininko specialybės ir II kurso viešbučio darbuotojo specialybių mokiniai. Ignas papasakojo, kad jam teko lankytis Švedijoje, jis ten dirbo tris vasaras. Pasakojo, kad labai geri žmonės, švarūs miesteliai, graži gamta. Viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai pasiūlė palaikyti Donatą Montvydą Švedijoje vykstančiame Eurovizijos konkurse ir sudainuoti jo dainą kartu.
II kurso virėjo specialybės mokiniai pristatė Italiją. Jie ne tik papasakojo apie šalį, bet ir pristatė patiekalą su makaronais, sukūrė šokį pagal itališką muziką.

Apie Ispaniją papasakojo I kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai Tomas ir Andželika. Tomas tris metus gyveno Ispanijoje ir truputį pramoko ispanų kalbos. Abu jie atliko ispanišką dainą.

Graikiją pristatė jungtinė I ir II kurso šaltkalvio specialybės mokinių grupė. Vaikinai pristatė suvenyrus, parvežtus ir Graikijos, pašoko „Sirtakį“.

II kurso apdailininko specialybės mokiniai pristatė Latviją. Mokiniai išsamiai papasakojo apie šalies papročius, patiekalus, kurortinius miestus ir įžymius žmones.
Popietės metu grupėms buvo išdalintos užduotys: surašyti Europos Sąjungos šalis ir jų sostines. Geriausiai tai pavyko padaryti II kurso viešbučio darbuotojo specialybės mokiniams.
Po pristatymų visi buvo pakviesti pasilinksminti lietuviškai. Popietės dalyviai šoko „Polką su ragučiais“, kurią pradėjo auklėtoja Renė Zaukienė, po jos sekė kiti liaudiški šokiai.

Mokiniai vaišinosi atsineštomis vaišėmis.
Renginį stebėjo ir mokinių pasirodymus nominacijomis vertino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stanislava Kavaliauskienė, socialinė pedagogė Silva Bosienė.

Už gražius pristatymus ir išradingumą įteiktos šios nominacijos: už žinias ir pilietinę iniciatyvą, nuoširdumą šokio ritme, jausmingumą ir dainingumą, lauktuvių ir šalies tautinio šokio pristatymą, draugiškumą, darbinės patirties sklaidą, informatyvumą.

Renginio organizatorė Irena Kavaliauskienė