Naujienų archyvas

Šių metų kovo 31 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro apdailininkų pirmo kurso mokiniai ir suaugusiųjų mokymo pagal darbo biržos apdailininkų programą mokiniai, su savo profesijos mokytojais Romu Elinausku ir Almantu Minkevičiumi, vėl lankėsi Vilniuje įsikūrusiame ,,TIKKURILA‘‘ mokymų centre, šio centro vadovo Roko Vičkaus kvietimu.

Atvykę buvome draugiškai sutikti. Kelionės tikslas - išklausyti seminarą, sudalyvauti jo praktinėje dalyje.

Dėstomos medžiagos klausėmės modernioje teorijos klasėje. Užsiėmimą pravedė įmonės technologas Audrius Dryžas. Jis trumpai pakartojo ,,Tikkurila‘‘ ženklo atsiradimo istoriją. Toliau buvo kalbama ir pažindinama su dažų klasifikavimu, pristatomi vandeniniai ir nevandeniniai dažai medienai padengti lauko sąlygomis. Naudota Multimedia.

Buvo pademonstruoti dažyti ir lakuoti natūralios medienos pavyzdžiai - bandiniai. Vadovas pasakojo ir demonstravo dažų blizgumo laipsnius. Kalbėjo apie pilnai dengiančius dažus, paviršių paruošimą dažymui, lateksinius ir aliejinius dažus, alkidinius gruntus bei dažus, beicus ir aliejinius lakus, valymo priemones, gruntus metalams.

Po nedidelės pietų pertraukėlės veiksmas persikėlė į praktinio mokymo salę.

RTVMC dalyviai buvo supažindinti su kokybiškais ,,ANZA‘‘ firmos įrankiais. Apžiūrėjo kokybiško grindų padengimo epoksidinėmis dervomis pavyzdžius.
Apsivilkę laikinąsias apsaugines prijuostes ir apsaugines pirštines dalyviai ėmėsi užduočių – dažė, lakavo, spalvino paruoštus medienos ruošinius - bandinius. Jiems aiškino, demonstravo ir talkino technologas Audrius.

Buvo dirbama švediškais įrankiais. Išbandyta skirtingų įrankių kokybė dažant.

Mokiniai patenkinti įgyta patirtimi, seminaras vyko sklandžiai.
Prieš atsisveikinant, įvyko trumpas veiklos aptarimas, būsimo galimo seminaro temos planavimas.

Profesijos mokytojas Almantas Minkevičius