Projektinė veikla

Spalio 8 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro apdailininko specialybės mokinių grupė išvyko į darbo praktikos vizitą į Vokietiją, Švėrino miestą. Šešių mokinių grupę lydėjo mokytojo padėjėjas Kazimieras Špokauskas ir bendrabučio auklėtojas Virginijus Šmukšta.

Vizito tikslas – Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro apdailininko specialybės mokinių darbo praktika, įgyvendinama pagal Erazmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013240 „Užsienio praktika mažiau galimybių turintiems mokiniams“, finansuojamą Švietimo mainų paramos fondo.

Spalio 9 dieną grupė atvyko į Švėrino miestą. Visi dalyviai buvo apgyvendinti viename name, kuriame buvo gyvenami kambariai, poilsio kambarys bei virtuvė, kurioje mokiniai patys gamino maistą. Įsikūrę ir šiek tiek atsikvėpę, grupė ėjo pasivaikščioti po Švėrino miestą.

Spalio 10 dieną mokiniai buvo supažindinti su darbo vieta. Pasirašę darbo drausmės ir saugumo instruktažą jie pradėjo darbą. Dirbo nuo 8.00 val. iki 16.00 val. ir turėdavo po dvi pertraukas.

Praktikos metu mokiniai ruošė senovinio namo patalpas restauravimui. Jie ruošė įvairius paviršius, kad būtų galima atlikti atnaujinimo darbus. Mokiniai šalino seną tinką bei medines dalis- langus, duris, grindis.

Tvarkė grindinio pagrindą šalia restauruojamo namo.

Atliko garažo stogo dengimo bei kitus jiems paskirtus darbus.

Jie dirbo rankiniais, mechaniniais ir elektriniais įrankiais.

Projekto dalyviai puikiai leido laisvalaikį. Po darbo mokiniai žaisdavo stalo žaidimus: šaškėmis, šachmatais, domino. Spalio mėnesį buvo dar gražus oras ir vizito dalyviai mielai vaikščiodavo po miesto senamiestį ir įspūdingą Švėrino parką.

Spalio15 dieną jie lankėsi XVI-XIX a. Švėrino pilyje, Dailės muziejuje bei Pirmykštės ir senovės istorijos muziejuje. Lankėsi viename iš seniausių scenos meno teatrų Vokietijoje ir žiūrėjo baletą „RAVELIS“. Visai grupei labai patiko Švėrino miesto pilis, muziejai ir Dramos teatro pastatas bei puikus baleto pasirodymas.

Spalio16 dieną mokiniai kartu su lydinčiais pusantros valandos plaukė laivu didžiausiu Šverino ežeru, kurio plotas 60 kvadratinių kilometrų ir stebėjo nuostabius gamtos vaizdus iš laivo.

Spalio 23 dieną grupė lankėsi Švėrino miesto gotikinėje katedroje (XIV a.) bei pakilo į katedros bokštą, pasigrožėti Švėrino miesto panorama ir įsiamžinti.

Spalio 24 dieną vizito dalyviai lankėsi Švėrino miesto zoologijos sode, kur visiems labai patiko pamatyti žvėrys, paukščiai ir žuvys.

Spalio 29 dieną grupė išvyko iš Švėrino. Labai gaila buvo palikti miestą. Bet mokiniai džiaugėsi įgyta patirtimi. Kelionės metu grupė nakvojo Lenkijoje. Spalio 30 dieną, visi sveiki ir laimingi, su gera nuotaika, kupini puikių įspūdžių, mokiniai grįžo į Radviliškį.

Vizito dalyviai nuoširdžiai dėkoja projekto organizatoriams ir vykdytojams.