Projektinė veikla

Projektas Nr. 2015-1-LT01-KA102-013240 “Užsienio praktika mažiau galimybių turintiems mokiniams”

2015 m. spalio 21 d., 6 RTVMC virėjo specialybės mokiniai, lydimi specialybės profesijos mokytojos Laimos Kalasauskienės ir anglų kalbos mokytojos Nonos Redka, atvyko į Švėrino miestą, Vokietijoje, pas priimantį partnerį SALO + Partner GmbH, atlikti darbo praktikos pagal Erasmus+Leonardo da Vinci programos projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013240 „Užsienio praktika mažiau galimybių turintiems mokiniams“.

Spalio 22 dieną mokiniai buvo įdarbinti trijose skirtingose kavinėse po 2 mokinius. Darbdavys supažindino su darbo vietomis, jų pobūdžių, pravedė darbo saugos kursus, nurodė tinkamus maršrutus Švėrino mieste.

Penktadienį, spalio 23 d. mokiniai jau patys gamino maistą.

Mokinių pirmieji darbo įspūdžiai:
Deimantas Stasiūnas: "Man viskas patiko. Mus sutiko kavinės šefas su šypsena, problemų susikalbėti nebuvo, jeigu ne žodžiais, tai gestais. Pastebėjau, kad darbo sąlygos Vokietijoje skiriasi nuo darbo sąlygų Lietuvoje."
Mindaugas Zakarauskas: "Pirmą darbo dieną jaučiau baimę: kaip man pasiseks, kaip suprasiu šefo nurodymus, kaip mane priims kolektyvas. Darbo dienos pabaigoje baimė išnyko. Užduotys buvo atliktos. Tą dieną sužinojau naują virtų bulvių apkepo receptą, kaip kepti kiaušinienę, nesumaišant baltymų su tryniais."
Agnė Karpenkaitė: "Man patiko darbo vieta, buvo tvarkinga ir atrodė labai gražiai. Pirmą darbo dieną patiko gaminti, ypač kotletus."
Jovita Sadauskaitė: "Pirma darbo diena buvo gera. Pirmą kartą gaminau kotletus su pomidorais ir sūriu. "
Jolita Sadauskaitė: "Pirma darbo diena buvo įdomu, ypač todėl, kad pavyko susišnekėti su viršininku."
Amanda Vendinšytė: "Pirmą darbo dieną patiko tai, kad pavyko susikalbėti gestais, galėjau suprasti, ką reikėjo daryti. Labai patiko kepti grybus picai."
Sprendžiant iš mokinių pasisakymų, praktika prasidėjo sėkmingai.

Virėjo specialybės profesijos mokytoja Laima Kalasauskienė ir anglų kalbos mokytoja Nona Redka