Projektinė veikla

Virėjų specialybės mokinių grupė atsisveikino su savo darbdaviais Liverpulyje. Darbdaviai labai gerai įvertino mūsų mokinių darbą.

Praktikos metu mokiniai sutvirtino savo darbinius įgūdžius, pakartojo turimas žinias, įgijo naujų. Viena mokinių grupė dirbo itališkame restorane, kita ispaniškame. Abiejuose juos pasitiko draugiški tarptautiniai kolektyvai. Mokiniai buvo priskirti prie šefų- virėjų. Virėjai duodavo mokiniams darbo užduotis, aiškino, kaip reikia atlikti tam tikras darbines operacijas, ruošti vieną ar kitą patiekalą, dalinosi patirtimi.  Todėl mokiniai, dirbdami Anglijoje, susipažino su Italijos ir Ispanijos virtuvės subtilybėmis. Jie dirbo su mėsa, jūros produktais, daržovėmis, tešla.

Išmoko naudotis įvairia virtuvės įranga- maišyti tešlą, vakumuoti pusfabrikačius, marinuoti mėsą, šaldyti produktus, virti, kepti, troškinti. Išmoko gaminti įvairius padažus.

Antros savaitės savaitgalį mokiniai apsilankė istorinėje vietoje- klube Kavern, kuris susijęs su daugeliu įžymių muzikantų ir kuriame savo karjerą pradėjo legendinė grupė Bitls.

Mūsų jaunuoliai pasivaikščiojo senomis Liverpulio gatvelėmis, papietavo kavinėje, kuri taip pat vadinasi "The Beatles".

Tai buvo vos ne vienintelė diena, kai praktikos dalyvius papurškė lietutis. Nors yra manoma, kad Jungtinėje Karalystėje nuolatinis rūkas ir visą laiką lyja, mūsų grupę Anglijos oras palepino. Švietė saulutė, žydėjo gėlės ir medžiai. Lietingos iš trijų savaičių pasitaikė tik trys dienos.

Per tris darbo savaitės mokiniai taip susidraugavo su virėjais, padavėjomis ir kitais restoranų kolektyvų nariais, kad nenorėjo išsiskirti. Atsisveikindami, net ispanai virėjai susigraudino ir braukė ašarą.

Praktikos dalyviai gavo Europass pažymėjimus.

Kelionė namo neprailgo. Grįžę, praktikos dalyviai pasidalino savo patirtimi su draugais ir su nauja jėga kibo į mokslus.