Projektinė veikla

Virėjo specialybės mokinių praktika Danijoje

Sausio 14 dieną  šešios Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro antro kurso virėjo specialybės mokinės, lydimos dviejų mokytojų, išvyko į Daniją. Mokinės atlieka penkių savaičių darbo praktiką Danijos ZBC koledže, Roskildės mieste.

Kartu su centro mokinėmis Danijoje šiuo metu praktiką atlieka aštuoni mokiniai iš Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos bei mokinė iš Suomijos.

Mokinės supažindintos su mokytojais, kurie ves užsiėmimus, mokykla, mokymo baze, pravestas saugos ir sveikatos instruktažas. Visi turėjo galimybę pasigrožėti Roskildės miesto architektūra. Mokytoja Anete aprodė žymiausias miesto vietas.

Mokinės dalyvauja teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose, gaminami keturi ir daugiau patiekalų. Patiekalai labai įvairūs: konditerijos gaminiai, padažai, garnyrai,  mėsos, žuvies, paukštienos patiekalai.

Mokykloje sudarytos puikios sąlygos laisvalaikiui: sporto salė, bilijardas, tenisas, žaidimų kambariai, kompiuterių klasė, kino teatras. Savaitgalį organizuota išvyka į Kopenhagą. Aplankytas Nacionalinis Danijos akvariumas, sužavėjo žuvų, koralų grožis, undinėlės pasirodymas. Pabuvota prie Parlamento rūmų, Apvaliojo bokšto, pastatyto XVII a., Rotušės aikštėje, prie Kopenhagos universiteto, XIII a. bažnyčios. Pasivaikščiota centrine sostinės Strogen gatve. Tai ilgiausia prekybos ir pėsčiųjų gatvė Europoje. Lydintis mokytojas nuvedė į firminę mėsos parduotuvę, kurioje dirba buvę jo studentai.

Mokinės džiaugiasi stažuote Danijoje ir tikisi pagilinti turimas profesines žinias, patobulinti įgūdžius bei išmokti naujų virtuvės subtilybių.

Praktikos metu mokines lydi mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė ir vyresnioji mokytoja Laima Kalasauskienė.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro informacija