Projektinė veikla

Virėjo specialybės mokinių darbinė praktika Danijoje

Jau ketvirtą savaitę Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro II kurso virėjo specialybės mokinės ir lydinčios mokytojos atlieka darbinę praktiką Danijoje, Roskildės mokykloje.

Virėjo specialybės mokinių darbinė praktika Danijoje

Praktika vyksta pagal Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektą Nr. 2018-1-LT01-KA102-046653 „Tarptautinis mobilumas profesinio mokymo kokybės gerinimui ir nauji darbiniai bei socialiniai įgūdžiai specialių poreikių ir mažiau galimybių turintiems jaunuoliams“.

Projekto dalyvės kasdien mokosi teorinių ir praktinių specialybės dalykų: gamina patiekalus, serviruoja stalus, daro puokštes, teorijos pamokų metu atlieka įvairias užduotis. Merginos kūrė skaidres, kuriose pristatė save, Lietuvos ir Danijos kultūrą, maistą, sportą, laisvalaikį.

Būsimosios virėjos ruošė trijų patiekalų (šaltasis, karštasis ir desertas) pietus į Roskildės ZBC atvykusiems svečiams. Diena buvo įtempta, bet labai produktyvi. Mokinės įgavo patirties ruošdamos šventinius daniškus patiekalus. Svečiai dėkojo už skanius ir gražiai patiektus pietus, mokytojai gerai įvertino merginų darbą.

Laisvalaikiu projekto dalyvės vėl pabuvojo Kopenhagoje. Aplankė zoologijos sodą, apžiūrėjo lankomiausią Kopenhagos simbolį "Undinėlę", pasivaikščiojo krantine, po miestą, pasivažinėjo metro, traukiniais. Merginos labai patenkintos išvyka.

Praktika Danijoje suteikia daugiau pasitikėjimo, savarankiškumo darbinėje veikloje, bendravime.

Mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė