Projektinė veikla

Nuo 2016 metų balandžio 25 dienos prasidėjo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinių darbo praktika Kapadokijos Nevsehir mieste.
Praktiką atlieka 6 viešbučio darbuotojo specialybės mokinės ir 6 automobilių mechaniko specialybės mokiniai, lydimi keturių lydinčiųjų iš RTVMC. Jie dirbs čia 3 savaites.

Pirmą dieną mokiniai buvo supažindinti su darbo vietomis ir darbdavių reikalavimais.

Tam, kad mūsų mokinėms būtų leista dirbti viešbutyje, kur svečiuojasi daug turistų, mokinės buvo užregistruotos darbo saugos ir sveikatos agentūroje.

Jos dirba gražiame viešbutyje Lykia Kapadokya Lodge. Pirmą darbo dieną joms buvo pristatyta vadovė, kuri mokinėms duoda darbą ir tikrina darbo kokybę. Antrą dieną jos dirbo skalbykloje, kur stovi pramoninės skalbimo mašinos ir lyginimo volai. Merginos skalbė ir lygino baltą patalynę.

Automobilių mechanikai dirba dviejuose auto servisuose. Jie pagal savo specialybę remontuoja mašinas. Nuo pat pirmos dienos jiems duoda įvairias užduotis- keisti ratų padangas, balansuoti ir keisti ratus, keisti oro filtrus, tepalus ir daug kitų einamų užduočių.

Po darbo, pavalgę vakarienę, mokiniai turi turkų kalbos pamokas.
Prieš pradedant praktiką mokiniai jaudinosi- kaip juos sutiks darbo vietose, kaip pavyks bendrauti, ar susitvarkys su darbais.
Rūpestingi priimančios organizacijos atstovai organizavo jiems turkų kalbos kursus, kad mokiniai galėtų pasisveikinti, prisistatyti turkiškai, kad jie gerai jaustųsi darbovietėse.

Kad geriau įsimintų, mokiniai užsirašinėjo turkiškus žodžius į savo mobiliuosius telefonus.

Ir jau nuo pat pirmos darbo dienos mokiniai pasijuto ramiau, nes juos labai draugiškai ir širdingai priėmė bendradarbiai darbo vietose.