Projektinė veikla

Profesijos mokytojų vizitas į Lenkiją

2016m. balandžio 10-16 dienomis aštuonios profesinių mokyklų atstovės iš Šiaulių, Radviliškio, Telšių buvo išvykę į Lenkiją. Pagal Šiaulių profesinio rengimo centro parengtą Erazmus+ programos projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013223 „Profesinė mokykla visiems“, Rybnik miesto mokykloje Nr. 6 dvi RTVMC mokytojos Laima Židonienė ir Janė Džiautienė sėmėsi patirties iš vietos mokytojų ir specialistų, dirbančių su vaikais, turinčiais įvairių fizinių bei psichologinių sutrikimų.

Mokykloje dirbama su vaikais, turinčiais cerebralinį paralyžių, autizmą, dauno sindromą ir kitas lengvesnes psichikos, fizines negales. Mokytojai iš Lietuvos lankėsi viename iš Rybniko darželių, kurį lanko vaikai, turintys anksčiau minėtų negalių. Kai vaikams sukanka septyneri metai, jie pradeda mokytis mokykloje Nr.6, kurioje dirba 63 specialistai.

Mokyklą remia valstybė, asociacija „Gėris“. Tiek darželyje, tiek mokykloje naudojamos įvairios terapijos: muzikos, garso masažas (variniai indai, gongai), arklių, šunų, keramikos, kalbos. Naudojamas jausmų integravimo metodas. Mokykla turi specialų kambarį su soliariumu, relaksacine muzika, vandens lova.

Vaikams, kurie nesusikaupia, taikoma klasikinės muzikos terapija, pajungiant specialias ausines. Kurtiesiems naudojamas įrenginys, kurio pagalba į smegenis perduodamas garsas. Naudojama kompiuterinė programa išnagrinėti vaiko funkcijas, jam žaidžiant kompiuteriu.

Mokykloje dirba nuoširdūs žmonės, kurie atiduoda ne tik visas savo jėgas ir žinias vaikams, bet šilumą ir meilę. Vaikai nė minutei nepaliekami be dėmesio.

Dėmesio nestokojo ir mūsų mokytojos, kurios stebėjo pamokas, užsiėmimus. Buvo ko pasimokyti iš lenkų mokytojų, kurie užsiėmimuose pritaiko iš vokiečių perimtus metodus.

Projekto dalyvės iš Lietuvos buvo apgyvendintos viešbutyje miesto centre. Lenkai sočiai maitino, rūpinosi mūsų laisvalaikiu. Suorganizavo ekskursiją po Rybniką. Savaitės viduryje buvo proga apsilankyti teatre, pamatyti mokinių iš mokyklos, kurioje mes lankėmės, pasirodymą. Ten pat vyko koncertas. Puikaus renginio globėjas – miesto meras. Nuvykome į Krokuvą, apžiūrėjome senamiestį, Veličkų druskų kasyklą, antrą pagal dydį Europoje alaus daryklą.

Įspūdžiai ir įgyta patirtis, žmonių nuoširdumas ir dėmesys neįkainuojami. Kartu su savimi parsivežėme dalelę širdies. Širdis yra šios mokyklos logotipas.

Profesijos mokytoja Laima Židonienė